روش های مختلف کاشت مو طبیعی:

  FUE یا  FIT-

FUT-

                                                                                       ترکیبی     (FIT+FUT)-

BHT برداشت مو از بدن

 

توضیحات کامل در مورد هریک از این روش ها به همراه مقایسه:

:کاشت مو به روش(Follicular Isolated Transplantation)   FIT

در این روش با استفاده از وسایل مخصوص و پیشرفته و دستگاه پانچ کاملا استاندارد و با سایز میکرو بدون انجام هیچگونه جراحی و بیهوشی از نواحی پشت و اطراف سر فولیکول هارا به صورت تک تک انتخاب نموده و سپس توسط دستگاه برش زده و توسط  پنس های مخصوص از پوست سر جدا میکنیم

و در محل مورد نظر شکاف های بسیار ظریفی ایجاد میشود و پس از آن وارد مرحله کاشت میشویم.

 :FUT(Follicular Unit Transplantation) روش

در این روش فرد پس از بیهوشی تحت عمل و جراحی قرار گرفته از پشت سر نواری به ابعاد 2در10 سانتیمتر خارج و پس از آن لبه ی زخم را به هم بخیه میزنیم و فولیکول های حاصل از نوار جدا شده از پشت سر پس از جدا سازی به  کاشته میشود.fit به همان روش

:BHTروش

دراین روش فولیکول های مو از بدن تامیین میشود به عنوان مثال از نواحی سینه وکمرو...

new fit

این روش جدیدترین و کاملترین روش کاشت مو میباشد که درحال حاظر مورد تایید  تمامی متخصصین پوست و مو و اساتید قرار گرفته که اکنون ضمن توضیح کامل روش کار خویش  با روش های قدیمی ذکر شده فوق مقایسه مینمایم.

روند کار به اینصورت میباشد که فرد یا به صورت حضوری یا با ارسال عکس از جهات مختلف از سر از طریق برنامه های اینترنتی از قبیل واتس آپ و تلگرام یا آدرس ایمیل مشاوره میگردد و میزان تار مو تقریبی  مشخص گردیده و برنامه ریزی لازم جهت تعیین نوبت عمل وبه همراه برآورد هزینه به شخص اعلام میگردد و پس از آن مراحل اولیه جهت عمل انجام میپذیرد که به شرح ذیل میباشد.

-انجام آزمایش های مورد نیاز برای تشکیل پرونده که عبارت است از کنترل       جهت بلامانع FBS ,PT,PTT,CBC,HIV,HCV AB,HBS AGفاکتورهایی از قبیل

بودن انجام کاشت برای شخص مورد نظر میباشد.

-شروع عمل در صبح روز تعیین شده پس از تکمیل پرونده انجام میپذیرد و شخص نیازبه همراه نخواهد داشت .

مراحل عمل به شرح زیر میباشد:

ابتدا با آمپول های مخصوص تزریق انسولین که بسیار ظریف هستند منطقه مورد نظر را بی حس نموده و شروع به کار میکنیم میزان درد حاصل از تزریق بسیار اندک و قابل تحمل است پس آن از با دستگاه پانچ میکرو که تیغ بسیار ظریف با اندازه 8/0 الی 1 میلیمتر به آن متصل است دسته مو مورد نظر را برش زده و توسط پنس های مخصوص از پوست سر جدا میشود .نسبت تراکم برداشت مو 1 به 8 میباشد پس به هیچ عنوان نگرانی در مورد کم تراکم شدن محوطه براشت مو وجود ندارد.

در این روش امکان انتخاب بهترین و مناسب ترین دسته مو کاملا وجود دارد.

ما مفتخریم در این روش بالاترین تعداد تار مو را بدون هیچگونه پرتی یا  مشکلی ازبانک مویی شخص برداشت نموده و با بالاترین تراکم در ناحیه مورد نیاز کاشت نماییم.

تمایز کاشت مو در تراکم و ایجاد جهت های کاملا طبیعی و خط مویی با ظاهر کاملا مناسب نسبت به فرم سر و سن شخص و تناسب خط  مو با شرایط بانک مویی و مساحت تاسی  شخص میباشد.

پس از تکمیل برداشت مو و قراردادن دسته مو در پلیت های مخصوص که حاوی سرم جهت تغذیه موقت مو میباشد توسط  یخ های مخصوص فریز میشوند که عمر فولیکول را تا زمانی که از محیط کشت بیرون است حفظ کند .فاصله زمانی  بین بیرون آمدن فولیکول و کاشت نباید بیشتر از 5 ساعت باشد سپس اقدام به ایجاد برش های میکرو توسط تیغ های بسیار ظریف در محوطه کاشت مینماییم.مهمترین قسمت عمل هم همین تیغ زدن است که جهت رویش و تراکم مو را مشخص میکند خط مویی طبیعی و با تراکم مناسب مهمترین قسمت کاشت میباشد و باید پس از انجام طراحی خط رویش مو و تیغ زدن دسته مو را جداسازی نموده و پس از انتخاب اقدام به کاشت میکنیم و به اینصورت بهترین روش کاشت با بهترین نتیجه همین روش میباشد.

-مقایسه روش های فوق:

 به علت نقص هایی از قبیل: FUTروش

1. به جا ماندن جای بخیه ی حاصل از برش

2. عدم توانایی شخص برای کوتاه نمودن مو درناحیه برداشت

3. پرتی زیاد ناشی از جداسازی فولیکول ها

4.تعداد اندک تار مویی که در ناحیه برش وجود دارد و اغلب برای محوطه تاسی کفایت نمیکند .

5. عمق و وسعت خط برداشت زیاد است به همین دلیل دردناک میباشد .

6.احتمال عفونت نسبت به روش های دیگر بیشتر است زیرا عمق زخم بیشتر و درنتیجه زمان بهبود و التیام زخم طولانی تر است .

7. احتمال تحریک پذیری و درد پس از عمل تا مدتی وجود دارد.

8. در اغلب موارد شخص در این روش بیهوش میگردد و ازآنجایی که بیهوشی عوارض دارد توصیه نمیشود .

9. تعداد تار موی حاصل از این روش نسبت به زمان طلایی که برای کاشت وجود دارد زیاد است و تکنسین قادر نمیباشد تمام تار موهارا قبل از 5 ساعت کاشت کرده درنتیجه تعدادی از دسته موها به حالت غیر زنده درآمده و ارزش کاشت و پیوند نخواهند داشت .

به دلایل فوق این روش به جزدر مواقعی که متخصصان تایید کند مورد استفاده قرار نمیگیرد.

روش ترکیبی برای افرادی که تمایل داشته باشند انجام میگردد اما توصیه میشود با مراجعه به تکنسین با سابقه بالا و حرفه ای حداکثر تراکم برداشت را از روش

  ناشی  را از بانک مویی خود داشته باشید و از عوارض و عواقب FIT

از این روش دور باشید.

:BHTنقص روش

برداشت مو از بدن باعث به جا ماندن آثار زخم در نواحی برداشت میباشد و کانال عصبی که در این نواحی وجود دارند دچارآسیب میشوند و ممکن است دردهایی در این نواحی مشاهده شود و حتی گاها حس کاملا از بین برود.

جنس و حالت موهای موجود دربدن مناسب کاشت بر روی سر نمیباشد زیرا در طول عمر بیش از نهایتا چهار سانت رشد نمیکند و دقیقا فرم مو های زائد را روی سر ایجاد میکند و از آنچا که تعداد زیادی نیستند تاثیر زیادی بر روی تراکم کاشت سر نخواهند داشت .

با تحقیقات نه ساله اینجانب در این رشته روش انتخابی همان روش برداشت مو به صورت تک تک میباشد.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کلنیک لاغری. و کاشت مو شیراز.صادقی می‌باشد.

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام

Top